نرم افزار مفاتیح تبیان مخصوص اندروید

 

مشاهده فایل تصویری راهنما

نسخه اینترنتی موبایل

فراخوانی برنامه ای جدیدتر

معرفی برنامه ای جدیدتر

 

این متن برای استفاده بهتر از برنامه مفاتیح تبیان تهیه شده است. در این متن می توانید با کارکرد تمام بخش های برنامه آشنا شوید.

در این نرم افزار متن کامل مفاتیح الجنان که توسط عالم ربانی شیخ عباس قمی جمع آوری گردیده، آورده شده است.

 

قسمت های مختلف برنامه

نوار ابزار

تنظیمات

جستجو

فهرست

ادعیه و زیارات معروف

آخرین قسمت خوانده شده

فهرست من

درباره نرم افزار

ثبت سوال و نظر

Description: D:\Help\TebyanMafatih\Screenshot\ma3.jpg

نوار ابزار

نوار ابزار به صوررت ایکون در صفحه اول برنامه قابل روئیت نیست اما در اکثر صفحات وجود دارد.

نوار ابزار در برنامه مفاتیح در صفحاتی وجود دارد که متن در آن صفحه به کار رفته است و صفحه حالت نوشتار دارد مانند متن یک دعا، متن یک زیارت نامه و غیره. وقتی که صفحه ای از دعا را باز می کنیم در گوشه بالا سمت راست یکسری ایکون را مشاهده خواهید کرد که به صورت یک نوار ابزار در کنار هم قرار گرفته اند که بترتیب از سمت چپ اولی که به شکل  ، برای زوم کردن بر روی نوشته های متن بکار می رود؛ دومین آیکون به شکل  ، برای ریزتر کردن متن می باشد؛ آیکونی که به شکل    دیده می شود  برای نمایش ترجمه و آیکون بعدی که به شکل  می باشد برای اضافه کردن صفحه به "فهرست من" در نظر گرفته شده.

برخی از صفحات مفاتیح تبیان قابلیت صوتی هم دارند و اگر وارد صفحه ای شویم و این قابلیت را دارا باشد آیکون  به نوار ابزار فوق اضافه شده و با انتخاب آن شروع به دانلود فایل صوتی آن خواهد کرد، اگر آن صفحه قابلیت صوتی نداشته باشد این آیکون در نوار ابزار قابل مشاهده نخواهد بود.

 

تنظیمات

در این قسمت چهار گزینه وجود دارد که شما باید آن گزینه ای که از نظر نوشتاری در دستگاه شما صحیح تر هست را انتخاب نمایید تا سازگاری فونت برنامه با دستگاه ایجاد شود.

 

جستجو

با استفاده از این گزینه شما می توانید اگر کلمه خاصی را در نظر دارید در متن فارسی یا عربی مفاتیح پیدا کنید، در کادر پایین نوشته و دکمه جستجو را بزنید تا ادعیه و زیاراتی که آن عبارت در آنها وجود دارد نمایش داده شود.

به عنوان مثال ما در اینجا کلمه الله را جستجو می کنیم.

 

 

فهرست

این بخش همانطور که از نامش پیداست فهرست مفاتیح می باشد و به صورت شاخه ای و موضوعی دسته بندی شده.

به عنوان مثال در سوره هایی از قرآن، سوره های قرآن که در مفاتیح وجود دارد به صورت زیر شاخه در این بخش هستند و یا در قسمت اعمال، اعمالی که در روزها و ماه های مختلف سال وجود دارند نمایش داده می شود.

در این قسمت امکان جستجو در عناوین در نظر گرفته شده، در هر صفحه ای که عنوانی وجود داشته باشد کادر جستجو را هم می توان دید؛ جستجو در اینجا به اینگونه عمل می کند که اگر کاربر در عنوان هایی که در صفحه وجود دارد یکی از آنها را بخواهد می تواند به راحتی آن را در کادر نوشته و تیک کناری آن را بزند تا  آن دعا یا زیارت نمایش داده شود.

 

ادعیه و زیارات معروف

تمامی ادعیه و زیاراتی که معروف هستند و بیشتر خوانده می شوند برای دسترسی سریع تر در یکجا جمع آوری شده اند.

 

آخرین قسمت خوانده شده

اگر در حال مطالعه زیارت نامه یا دعایی باشید و ناخواسته از آن صفحه خارج شوید و ندانید که کجا بودید و یا بخواهید آخرین صفحه ای را که مطالعه کرده اید را به یاد آورید فقط کافیست بر روی آیکون آخرین صفحه خوانده شده کلیک کنید تا آن صفحه نمایش داده شود.

فهرست من

در هنگامی که دارید متنی از دعا، نماز، زیارت نامه و ... را مطالعه می کنید و آن دعا را زیاد مورد مطالعه قرار می دهید برای دسترسی راحت و سریع به متن مورد نظرتان می توانید با استفاده از آیکون    آن را در فهرست من اضافه کنید و با ورود به این قسمت لیست دلخواه تان را مشاهده و استفاده نمایید.

 

اگر خواستید دعایی را از این بخش حذف کنید در گوشه پایین سمت راست دکمه ای به اسم انتخاب برای حذف وجود دارد که با زدن آن در کنار هر دعا امکان تیک زدن ایجاد می شود؛ با انتخاب دعای مورد نظر دکمه حذف را زده تا آنها حذف شوند.

درباره نرم افزار

در این قسمت می توانید اطلاعات کلی مربوط به نرم افزار مفاتیح تبیان را مشاهده نمایید. 

Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-05-06-12-12-15.jpg

ثبت سوال و نظر

در صورتی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد هنگام خروج از برنامه فرم ثبت رتبه و نظر را مشاهده می کنید. شما می توانید در صورت تمایل به این برنامه امتیاز داده و برای بهبود عملکرد آن نظرتان را ثبت نمایید. همچنین اگر هنگام استفاده از برنامه با مشکلی مواجه شدید یا سوالی درباره عملکرد آن داشتید می توانید در همین قسمت ثبت نمایید. کارشناسان تبیان روزانه سوالات کاربران را بررسی کرده و پاسخ های لازم را ارائه می کنند. شما می توانید در مراجعات بعدی با استفاده از گزینه «پاسخ تبیان» پاسخ سوال تان را مشاهده نمایید.

Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-08-18-09-57-48.jpg

مشاهده فایل تصویری راهنما