نرم افزار آفاق(اذان گو) تبیان مخصوص اندروید

مشاهده فایل تصویری راهنما

نسخه اینترنتی موبایل

این نرم افزار جهت اعلام و یادآوری اوقات شرعی روزانه استفاده می شود؛ علاوه بر این که در قالبی نوشتاری اوقات شرعی روزانه را نمایش می دهد قادر است تا به صورت خودکار در اوقات شرعی اجرا شده و کاربر را از زمان های شرعی مطلع نماید.

برای نمایش صحیح اوقات شرعی تاریخ و ساعت دستگاه شما باید به میلادی به طور صحیح تنظیم شده باشد.

بعد از نصب برنامه در صورتی که تغییری در ساعت گوشی خود ایجاد کنید لازم است یک بار برنامه آفاق را اجرا نمایید تا ساعات شرعی متناسب با تغییر ساعت گوشی شما نمایش داده شود.

این برنامه برای اندروید 2.1 و بالاتر تست شده و قابل اجرا می باشد.

Description: C:\Users\z.mansoomy.TEBYANCO\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\1.jpg

 

آفاق تبیان دارای دو ویجت (WIDGET) در سایزهای مختلف است که می توانید از آنها برای نمایش در صفحه استفاده نمایید.

از طریق این ویجت قابلیت فعالسازی(غیرفعال سازی) سریع اعلام اوقات شرعی، از طریق گذاشتن (برداشتن) یک تیک وجود دارد.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\Screenshot_2016-03-07-12-01-31.jpg

بخش های اصلی برنامه

تنظیم مکان

نمایش ساعات شرعی

فعال سازی اذان گو

یادآوری عبادت

تنظیمات

درباره نرم افزار

علامت ستاره

ثبت نظر و سوال

 

Description: C:\Users\z.mansoomy\Desktop\afagh\afagh7.jpg

تنظیم مکان

در این بخش شما باید کشور، استان و شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ در قسمت تغییر ساعت بهاری دو انتخاب بله و خیر به شما ارائه می شود، که در صورت پاسخ خیر هیچ تغییری در اعلام اوقات شرعی اعمال نمی شود و در صورت انتخاب بله تغییرات ساعتی که در کشور صورت می گیرد به صورت اتوماتیک در این برنامه اعمال می گردد.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\Screenshot_2016-03-07-11-48-01.png

حال اگر کاربری این نرم افزار را بخواهد در کشوری به جز ایران استفاده کند (یا احیانا از اوقات شرعی مکانی از ایران که در لیست پیش فرض موجود نباشد استفاده کند)، باید گزینه اضافه کردن مکان جدید که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد را انتخاب کند که خود شامل دو بخش است.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر، نرم افزار صرفا در رابطه با مکان هایی که از ساعت رسمی ایران استفاده می کنند، کاربرد دارد. در نظر داریم که ان شاءالله در نسخه هاي آينده، برای خارج از ایران نیز تنظیم شود. هرچند اطلاعات مربوط به کشور های خارجی در نسخه آفاق بر پایه وب ما وجود دارد. برای دسترسی به آن می توانید از لینک مربوطه در ابتدای این راهنما (با عنوان " دسترسی به اطلاعات از طریق مرورگر اینترنت موبایل" ) استفاده نمایید. (ضمنا شما می توانید برای استفاده از دیگر برنامه های بر پایه وب ما نیز، از طریق مرورگر دستگاه تان، به این آدرس مراجعه فرمایید: mobyan.ir. در این سایت شما به برنامه های مختلف موسسه تبیان، از جمله نرم افزارهای بر پایه ی وب ما دسترسی خواهید داشت. برای این منظور به بخش منو (علامت 3 خط موازی در گوشه بالا سمت راست)، مراجعه نمایید)

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\4.jpg

وارد کردن اطلاعات مکان جدید

در این قسمت در ابتدا نام کشور مورد نظر، استان مورد نظر، شهر، طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی مکان مورد نظر را ثبت کرده و در آخر هم گزینه ذخیره را برای ثبت اطلاعات جدید می زنیم.

اما به جزء گزینه ذخیره دو گزینه دیگر هم در پایین صفحه وجود دارد که یکی به اسم بازگشت که برای برگشتن به صفحه قبل و دیگری به اسم تغییر مکان برای تغییر مکان فعلی می باشد.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\afagh2.jpg

دریافت اطلاعات مکان با استفاده از GPS

با انتخاب این گزینه در صورت خاموش بودنGPS  دستگاه شما سوالی مبنی بر اینکه جی پی اس دستگاه خاموش است آیا می خواهید آن را روشن کنید از شما پرسیده می شود که در صورت پاسخ خیر به صفحه قبل باز می گردد و در صورت پاسخ بله وارد تنظیماتGPS  دستگاه شده تا آن را روشن کنید، بعد از روشن کردن باید منتظر بمانید تا دستگاه شما اطلاعات مورد نظر جهت تنظیم مکان شما را از طریق GPS  بگیرد و اطلاعات ثبت شود.

Description: E:\Team Work\Software Help\Afagh Help\Screenshot\6.jpg

نمایش ساعات شرعی

در این گزینه اطلاعاتی درباره اوقات شرعی محلی که روی دستگاه خود تنظیم کرده اید را نشان می دهد که شامل اطلاعاتی نظیر تاریخ امروز، اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب، اذان مغرب و نیمه شب شرعی می باشد.

Description: C:\Users\z.mansoomy\Desktop\afagh\afagh1.jpg

فعال سازی اذان گو

 

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\Screenshot_2016-03-07-11-49-00.png

در این بخش شما می توانید تنظیماتی را برای آفاق خود انجام دهید تا در زمان های شرعی دلخواه برای برای شما اذان بگوید، با انتخاب گزینه اذان صبح برای شما سه گزینه آورده می شود که شامل اذان، زنگ هشدار و غیر فعال می‌باشد که با انتخاب گزینه اول هنگام اذان صبح، اذان پخش می شود، با انتخاب گزینه دوم هنگام اذان صبح یک زنگ به عنوان هشدار پخش می شود و اگر گزینه سوم را انتخاب کرده باشید برای شما چیزی پخش نخواهد شد.

 

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\Screenshot_2016-03-07-11-53-26.png

با انتخاب گزینه طلوع افتاب شما می توانید یک زنگ به عنوان هشدار مبنی بر قضا شدن نماز صبح انتخاب نمایید,که با انتخاب زنگ هشدار آن را فعال و با انتخاب گزینه دوم آن را غیرفعال نمایید.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\Screenshot_2016-03-07-11-53-36.png

اوقات شرعی دیگر هم مانند دو قسمت بالا عمل می کند.

در قسمت موذن شما می توانید با انتخاب کردن موذن مورد علاقه خود در هنگام اوقات شرعی مختلف از شنیدن صدای اذان لذت برده و برای انجام فریضه نماز آماده شوید، در کنار این گزینه یک لامت هست که با زدن آن می توانید صدای موذن مورد علاقه خود را گوش داده و انتخاب کنید.

همچنین در این قسمت امکان تنظیم میزان بلندی صدای اذان و زنگ هشدار وجود دارد.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\15.jpg

بعد از به اتمام رسیدن تنظیمات مورد نظر در پایین صفحه سه گزینه وجود دارد که به ترتیب از راست اولین گزینه جهت ذخیره سازی تنظیمات انجام شده می باشد، گزینه دوم جهت غیرفعال سازی اذان گوی برنامه می باشد و با انتخاب گزینه سوم هم به صفحه قبلی بازمی گردد.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\16.jpg

یادآوری عبادت

در این بخش شما می توانید تعدادی یادآوری برای خود ایجاد کنید تا وقتی که زمان آن فرا رسید آنها را فراموش نکنید و انجام دهید. وقتی که وارد این بخش می شوید در پایین صفحه دو کلید وجود دارد که کلید سمت چپ،  بازگشت و کلید سمت راست، اضافه.

  Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-05-09-16-05-42.jpg   

 

Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-05-09-16-06-07.jpg

کلید اضافه

کلید بازگشت

کلید اضافه

با انتخاب کردن این کلید چند گزینه را شما مشاهده خواهید کرد:

عنوان

زمان

قبل و بعد از

اذان

تکرار

فعال/غیرفعال

نوع آوا

 

عنوان

در این قسمت شما باید عنوان عبادتی که می خواهید انجام دهید را بنویسید تا با آن نام برای شما یادآوری شود.

به عنوان مثال زیارت عاشورا

زمان

در این بخش شما باید یک زمان را بر حسب دقیقه مشخص نمایید تا برحسب آن زمان نسبت به ساعت دستگاه شما یادآوری صورت گیرد.

به عنوان مثال 30 دقیقه

قبل و بعد از

در این قسمت شما دو گزینه دارید یکی به اسم قبل از و دیگری به اسم بعد از که با انتخاب هر کدام شما تعیین می کنید که یادآوری قبل از اذان باشد یا بعد از اذان.

به عنوان مثال در اینجا گزینه قبل از را انتخاب می کنیم.

اذان

در این قسمت شما مشخص می کنید که یاد آوری در چه زمان شرعی باشد که با انتخاب گزینه های موجود می توانید آن را مشخص نمایید.

به عنوان مثال اذان ظهر را انتخاب می کنیم.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\19.jpg

تکرار

در این بخش می توانیم برای آفاق تعیین کنیم که در چه روزهایی یادآوری تکرار شود. با انتخاب این گزینه منویی باز می شود که نام روزهای هفته نوشته شده و با انتخاب هر کدام از این گزینه ها این امر فقط در همان روز اتفاق خواهد افتاد. همچنین یک گزینه به نام هر روز در این قسمت در نظر گرفته شده تا اگر عبادتی را تمایل دارید در همه روزای هفته انجام دهید، با انتخاب این گزینه به شما یادآوری شود.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\20.jpg

فعال/غیر فعال

در این بخش دو انتخاب وجود دارد که در صورت انتخاب گزینه فعال این بخش از برنامه برای کاربر فعال شده و در صورت انتخاب گزینه غیر فعال این بخش به صورت غیر فعال می شود و هیچ کاری انجام نخواهد داد.

نوع آوا

در این قسمت دو گزینه وجود دارد که با انتخاب گزینه آوای پیش فرض یک آوا به عنوان هشدار برای یادآوری در نظر گرفته شده در زمانی که کاربر مشخص کرده پخش خواهد شد و در صورت انتخاب گزینه سمت چپ (انتخاب آوا) یک آیکون در پایین همین بخش نمایش داده می شود تا کاربر آوای مورد علاقه خود را از دستگاه خود انتخاب کند.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\21.jpg

در پایان هم دو گزینه در چپ و راست پایین وجود دارد که گزینه سمت چپ برای ذخیره کردن تنظیمات انجام شده و گزینه سمت راست هم برای حذف کردن می باشد.

بازگشت

از این گزینه برای بازگشت به صفحه قبل می توان استفاده کرد.

 

تنظیمات

در این قسمت دو گزینه وجود دارد که شما باید گزینه ای که از نظر نوشتاری در دستگاه شما صحیح تر است را انتخاب نمایید.

Description: D:\Help\android\Takmil\TebyanAfagh\Screenshot\16.jpg

درباره نرم افزار

در این قسمت می توانید اطلاعات کلی مربوط به نرم افزار آفاق تبیان را مشاهده نمایید.

Description: D:\Help\TebyanAfagh\Screenshot\afagh8.jpg

علامت ستاره

Description: E:\Team Work\Software Help\Afagh Help\Screenshot\24.png

  بی شک تا الان در ذهن همه کاربران آفاق این سوال آمده است که این علامت ستاره در بالای تمامی صفحات چیست و چه کاری را انجام می دهد؛ شما با استفاده از این ستاره می توانید در هر کجایی از برنامه که باشید تنها با یک کلیک به راحتی از اوقات شرعی امروز باخبر شده و برای انجام فریضه نماز آماده شوید.

 

Description: C:\Users\z.mansoomy\Desktop\afagh\afagh6.jpg

ثبت سوال و نظر

   در صورتی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد هنگام خروج از برنامه فرم ثبت رتبه و نظر را مشاهده می کنید. شما می توانید در صورت تمایل به این برنامه امتیاز داده و برای بهبود عملکرد آن نظرتان را ثبت نمایید. همچنین اگر هنگام استفاده از برنامه با مشکلی مواجه شدید یا سوالی درباره عملکرد آن داشتید می توانید در همین قسمت ثبت نمایید. کارشناسان تبیان روزانه سوالات کاربران را بررسی کرده و پاسخ های لازم را ارائه می کنند. شما می توانید در مراجعات بعدی با استفاده از گزینه «نمایش سوالات قبلی» پاسخ سوال تان را مشاهده نمایید.

Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-05-06-15-17-29.jpg

Description: C:\Users\z.mansoomy\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Screenshot_2015-05-06-15-25-00.jpg

ابتدای صفحه

مشاهده فایل تصویری راهنما